neljapäev, september 22, 2011

Sügishooaja avaüritus

Täna alustas sügisest hooaega ülikooli maleklubi. Kõigepealt läksin Sandri maja juurde, kust tuli alles tuua nupud ja kellad, mida ajutiselt seal hoiti. Mina jõudsin kohale üks minut kokkulepitud ajast varem, oodata tuli viis minutit. Klubi asukoht on endiselt ülikooli keeltemajas. Täna kogunes mängima kuus inimest, neist kolm olid uued. Üks oli Leedust ja kaks olid eestlased, kes seni olid mänginud internetis. Esimese soendusmängu ma võitsin, siis pidin hakkama mängima turniiri sama vastase ja samade värvidega. Tundus, et võidan jälle, aga lasin endale ühekäigulise mati panna. Kuigi osavõtjaid oli paarisarv, jäin ühe vooru ajal vabaks, sest kuskil pandi paarid valesti kokku. Turniirimängudest sain kokku kaks võitu ja kolm kaotust. Täna ma väga palju ei lootnudki, sest nädala põhisündmus oli raamatuesitlus. Tabeli esimesed kaks kolmandikku olid sellised:

1. Sander 4 p.
2. Matulevicius 4
3. Jakobson 3
4. Runnel 2

Runnel-Matulevicius
1. e4 e5 2. Rf3 Rf6 3. Rc3 Rc6 4. Ob5 Ob4 5. 0-0 d6 6. Rd5 Oc5 7. d4 ed 8. Og5 Od7 9. Rf6 gf 10. Oh6 Re5 11. Od7+ Ld7 12. Rd4 0-0-0 13. Rf5 d5 14. Lh5 de 15. Og7 Le6 16. Oh8 Vh8 17. Vad1 Rg6 18. Rg7 Lb6 19. Lf5+ Kb8 20. Ld7 c6 21. Lf7 Vf8 22. Le6 Re5 23. b3 Lc7 24. Rf5 Rg4 25. Vd7 Lh2++