Minu küsimus unenäokirjelduse "Loenguvaheaja dokumenteerimine" kohta: "Palun analüüsida selle teksti lauseehitust: /.../"
Mina: "Tekstis esinevad üldiselt keskmise pikkusega laused, lisaks mõned lühikesed. Kõik laused lõppevad punktiga, ei ole küsimärke ega hüiumärke. Komade panemine on kirjutajal meeles. Tegelaste jutu edasiandmiseks ei ole kasutatud otsekõnet. Ajavormidest domineerib lihtminevik, komadele järgnevates refereeringutes on olevikku. Tekst on suhteliselt rahulikus stiilis, ei ole tugevaid emotsioone väljendavaid sõnu. Ei kasutata eriti palju erinevaid kirjavahemärke."
Copilot: "Selles tekstis on lauseehitus selge ja loogiline, võimaldades lugejal kergesti järgida sündmuste jada. Siin on mõned tähelepanekud:
Lause struktuur: Lauseehitus on lihtne ja selge, sageli koosnedes pea- ja kõrvallausetest, mis aitavad infot esitada loogilises järjestuses.
Sidusus: Kasutatakse hästi siduvaid sõnu ja fraase, mis seovad mõtted kokku ("läksingi neist eemale", "aga ta ütles, et").
Ajas järgnevus: Kasutatakse ajamäärusi, mis aitavad lugejal jälgida tegevuste järjekorda ("Mõtlesin, et ma ei taha tüli", "Seejärel sain aru, et").
Külalised: Tekstis vahelduvad dialoogid ja kirjeldused, mis annavad elava ja voolava tunde.
Selgus ja konkreetsus: Enamik lauseid on selged ja konkreetsed, andes konkreetseid detaile tegevuste ja tegelaste kohta ("Mul olid kotis sõiduks vajalikud paberid", "Tahtsin tast mööda laudu mööduda").
Peategelane: Tekst on kirjutatud peategelase vaatenurgast, kasutades mina-vormi, mis aitab lugejal paremini samastuda ja mõista tema mõtteid ja tundeid.
Stiil ja toon: Teksti toon on jutustav ja veidi vestluslik, mis muudab lugemise nauditavaks ja kaasahaaravaks.
Kas soovid, et analüüsiksin veel midagi selle teksti kohta? 😊
Lisainfo - ei pruugi sobida konteksti!"
Minu kommentaar: "See on kiitev iseloomustus, ükskord ajalehes kirjutati minu luulekogu põhjal, et mul on sõnastamisraskused. Selline lahti kirjutamata mõte üllatas mind, aga isa sõnul on mul proosalause parem ja luuletuste sõnastus halvem. Mõni arvustaja võibolla mõtleb, et kui eelnevalt on minu luuletusi kritiseeritud, siis ta peab minu proosat ka kritiseerima. Endale meeldivad ka enda kirjutatud luuletused, kuigi mõni vähem. Vahel mõne teise proosateksti puhul on mulle liiga pikki lauseid ette heidetud, aga unenäokirjelduses nii pikad laused nii kergesti ei teki."
0 vastukaja:
Postita kommentaar