teisipäev, veebruar 23, 2021

Noorte edu

Lähenesid keskkooli lõpueksamid, aga ma ei valmistunud nendeks nii hoolega kui üheksanda klassi eksamiteks, seetõttu võisin mõne eksami kahe saada. Viimasel hetkel mõtlesin siiski valmistuma hakata. Aga eksamid olid vaid kahepäevaste vahedega, seetõttu oleks õigem olnud valmistuda juba enne kõigi eksamite algust, mitte alustada uueks eksamiks kahe eksami vahelisel ajal. Väljusin koolimajast ja enne väljumist röögatasin ukse peal. Lootsin, et keegi ei saa aru, kes röögatas. Kõndisin Tartu vanalinna. Mõtlesin, et mul ei ole ikka vanalinna tänavad selged, mistõttu praegu unenäos läheb vanalinn suuremaks kui ta ärkvel olles on.

*
Arvutiga oli üks probleem. Arvutid olid nii keerulised, et iga parandaja ei osanud sellist riket parandada. Aga läksin ühte välisriiki, kus elas inimene, kes seda probleemi lahendada oskas. Et mitte teiste selle maja töötajate tähelepanu äratada, ei sisenenud ma peauksest, vaid hiilisin tuttava parandaja ruumi mööda salaredelit.

*
Päevakeskuses lõppes maleturniir. Esimesed kolm kohta said kolm koolitüdrukut, mina olin neljas, viienda koha sai sama noor mees nagu mina. Ütlesin, et pensionäride turniir. Nende kolme tüdruku kohta öeldi, et nad on kõik omavanuste Eesti meistrid. Vaatasin turniiritabelit. Tänase turniiri raames oli olnud plaanis pidada ära ka Tartu meistrivõistlused, aga kuna tartlasi osales vähe, peeti selle asemel osaturniirina ühe kooli meistrivõistlused. Mõtlesin, et järgmine kord teen ühes avanguvariandis teistsuguse käigu. See uus käik läheb teooriast välja ning võib olla nõrgem kui seni kasutatu, aga ma ei taha iga kord sama moodi mängida. Meil toimus kodus turniiri järgne pidu. Üks neljas tüdruk, kes ei olnud esikolmikusse mahtunud, rääkis, et ega male ei ole puhkus, ta on iga kord pärast mängu nii väsinud. Mõtlesin, et aga sellest hoolimata tahab ta millegipärast isegi koroona ajal mängima tulla. Olin peolauas kohta vahetanud. Mõtlesin, et hakkan uuesti sööma, aga ei lähe selleks oma koha peale tagasi, vaid söön selles kohas, kus ma istun.

0 vastukaja: